Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Savaş Buldan

Savaş Buldan: Şükrü oğlu 1968 Hakkari Yüksekova doğumludur.
1979 tarihi itibariyle Yüksekovada PKK paralelinde faaliyet göstermiştir.
Mart 1979 tarihi itibariyle Hakkari- Yüksekovada meydana gelen olaylarla ilgili olarak C.Savcılığınca hakkında dava açılmıştır.
1980 tarihi itibariyle Kızıltepe ve Diyarbakırda Kürdistan Ulusal Kurtuluşları (KUK)ile PKK örgütü arasında meydana gelen çatışmalar sonucunda bazı PKK mensuplarını evinde barındırmıştır.

Aynı yıl itibariyle civar köylerde diğer bazı sempatizanlarla birlikte "Aşiretlik" konusunu içeren prapoganda faaliyetinde bulunmuştur.
Mart 1992 tarihi itibariyle Nevroz olayları sonucunda gözaltına alınan şahıslara avukat tutanlardandır.
Haziran 1992 tarihi itibariyle Istanbulda ikamet ettiği dönemde uyuşturucu ticaretinde bulunmuş ve elde edilen gelirin büyük bir bölümünü PKKye aktarmıştır.
28.07.1992 tarihinde, Istanbul Haznedarda ele geçirilen silah ile ilgili olarak göz altına alınmış ve bilahare sevk edildiği DGMce tutuklanmıştır.
02.06.1994 tarihinde Istanbul - Yeşilyurt Çınar Oteli nde yanında bulunan Adnan Yıldırım ve Hacı Karay ile birlikte silahlı şahıslarca kaçırılmışlardır.
04.06.1994 tarihinde ise Bolu-Yığılca ilçesi-Yukarıkaraş grup köy yolunda ölü olarak bulunmuştur. Savaş Buldan cevir Kaydet biyografi5435
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Savaş Buldan ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Savaş Buldan yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi