Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Rejim Nasıl Yapılır ?

REJİM NASIL YAPILIR ?

Bazı kimseler şişmanlıktan kurtulmak için ilâçlardan yararlanmak isterler Böyle bir şey çok tehlikelidir. Doktorlar bir insanın ilâçla zayıflamasına katiyen taraftar değillerdir. Çünkü ilâçla zayıflayanların yüzde doksandokuzu aldıkları ilâçların etkisiyle vücutlarında eksilen koruyucu maddelerin veya vitaminlerin eksikliğini türlü hastalıklara yakalanmakla görülür. En iyi rejim daima besinin ayarlanmasıyle yapılan rejimdir.
Şişman kimseler yemeklerini aşağıda ve receğlmiz esaslara uydurdukları takdirde birkaç ay içinde amaçlarına erişmiş olabileceklerdir.

Sabahları:
Bir veya iki rafadan yumurta, 1 dilim kızarmış ekmek, erik veya kiraz gibi yemiş kompostosu

Öğleleri:
Salata (domates, turp, roka gibi ..) Mümkün olursa domates veya salatalığı, hattâ marulu zeytinyağsız ve sirkesiz olarak yani söğüş diye anılan biçimde dilimleyip veya yaprak yaprak vermeli.
Sebze yemeği (kabak, karnabahar, lahana, ıspanak, kereviz, patlıcan) 200 - 250 gram kadar olacak bu yemekler çok az yağla pişirilmelidir.
Ekmek (2 ince dilim). Mümkün olur da kızartılmış olarak yenirse rejim daha etkili olur.
Meyve (çiğ ve pişmiş yani komposto olarak). Meyvenin çiğ olması daha doğru olur.
Su (Mevsimine göre bir veya iki bardak).

Akşamları:
Çorba (Herhangi bir sebze çorbası).
Et (yağsız ve ızgarada pişirilmiş olacaktır.) Dana ve sığır etinin tercih edilmesi daha yararlıdır.
Salata (marul, domates, hıyar, roka, tere, yeşil salata). Bunların bol limonlu ve çok az zeytinyağlı olması lâzımdır. Ancak zeytinyağı ve limon konmadan yenmesi rejime daha uygundur.
Ekmek (Bir dilim). Kızartılmış olursa daha iyi olur.
Meyve (portakal, kiraz, karpuz, elma, mandalina).
Su (1 bardak).

Her gün et yemekten bıkanlar vakit vakit sote edilmiş 50 gram ayşekadın fasulye, 100 gram sote edilmiş kabak. 50 gram patlıcan oturtma. 100 gram ıspanak püre, yemeklerinden birini yiyebilirler.Rejim Nasıl Yapılır ? cevir Kaydet yemektarifleri29522
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Rejim Nasıl Yapılır ? ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Rejim Nasıl Yapılır ? yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi