Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Karanlıkta Koşanlar Dizisi

dizinin senaryosunu uğur yücel, ahmet ümit'in öyküsünün uyarlaması olarak yazmıştır. konusu ise bir seri katilin işlediği cinayetler, bunu çözmeye çalışan emniyet çocukluktan beri arkadaş olan insanın bakışlarından hayatı anlatmalarıdır.

dizinin ana karakterlerinden biri olan nevzat (uğur yücel) yıllar önce işinde çok iyi olan sezgileriyle hareket etmeyi tercih eden bir komiserdir. karısı mualla (naz erayda) ile çocukluğunun geçtiği mahalleden tanışmaktadır birbirlerini zamanlardan beri çok sevmektedirler. ancak karısı mualla dizinin ilk bölümünde tekrar harekete geçmiş olan seri katilin neden olduğu bir kaza geçirmiştir travma nedeniyle dünyayla olan iletişimini koparmıştır. kocası nevzat'la dahi konuşmamış, nevzat'ı alkol batağına sürüklemiştir. yıllardan beri alkolün esiri olan mesleğinden uzak kalan nevzat, katilin yeniden ortaya çıkması eylemlerine kaldığı yerden devam etmesi üzerine tekrar görevinin başına dönmesi cinayetleri çözmesi için çağrılır.

dizinin diğer bir ana karakteri ali (haluk bilginer) nevzat'ın hem çocukluk hem arkadaşıdır. mesleğinde nevzat kadar iyidir ancak nevzat'tan farklı olarak sezgilerini dinlemekten çok kanıtlar delillerle karar vermeyi tercih eden bir yapıya sahiptir. aynı zamanda bekar olan ali'nin hayatında sayısız kadın vardır. annesi dürnev hanım (altan karındaş) ise, deli dolu neşeli herkesin saygı duyduğu bir kadındır. aynı zamanda hikayenin anlatıcısıdır.

çocukken kalamış'ta beraber büyüyen arkadaştır nevzat, ali fikret. fikret (köksal engür) sancılı bir çocukluk dönemi geçirmiştir. buna neden olan olay annesinin çektiği sıkıntılara daha fazla dayanamayarak herkesin oğlu fikret'in gözleri önünde kendini yakmasıdır. fikret, çocukluğundan beri mualla'yı sevmektedir ancak mualla'nın tercihi nevzat'tan yana olmuştur fikret çaresiz bir başkasıyla evlenmiştir. karısı saime katilin ilk ortaya çıktığı dönemdeki kurbanlarından biridir olay fikret'i çok sarsmıştır. diğer arkadaşları gibi polis olmamasına rağmen, fikret onlar kadar katilin yakalanmasını istemektedir. maddi durumu oldukça elverişli olmasına rağmen fikret koltuk değnekleri kullanarak yürüyebilmektedir rahatsızlığının tedavi ile geçme şansı yoktur.
Anahtar Kelimeler: Karanlıkta Koşanlar dizisini izle,Karanlıkta Koşanlar hakkında , Karanlıkta Koşanlar eski bölümlerini izle diziler1223
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi