Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Hakkı öznur

Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur, Ülkü Ocaklarına genç yaşta girdi. 1983 yılında kurulan Muhafazakar Partide görev yaptı. MP, 1985te MÇPye dönüştükten sonra bu partinin bir dönem Ankara Altındağ ilçe ikinci başkanlığını yürüttü. MÇP Ankara İl Sekreterliği görevinde de bulunan Öznur, 1992 yılının Temmuz ayında Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte MÇPden ayrıldı.

Yazıcıoğlunun liderliğinde kurulan Büyük Birlik Partisinde politikaya devam eden Öznur, bu partide GİK üyesi olarak görev aldı.
1985ten bu yana Ülkücü Hareketin yayın organları olan Yeni Düşünce, Bizim Ocak, Bizim Dergah, Nizam-ı Alem, Yeni Hafta, Alperen gibi dergi ve gazetelerde inceleme-araştırma yazıları ve makaleler yazdı.
Öznur, günlük olarak yayınlanan Gündüz Gazetesi ve haftalık olarak yayınlanan Muhalif (sonradan Gelecek) gazetelerinde de Yazıişleri Müdürü olarak görev yaptı.
Öznur, ilk eseri olan ve Ülkücü Hareketin kuruluşundan 1980e kadar olan dönemini inceleyen 6 ciltlik Ülkücü Hareket kitabının 5 ciltlik 1980-2000 dönemini yazmaktadır. Öznur ayrıca,"Başbuğun Ardından" isimli derleme olan beş ciltlik eser ve "Derin Sol" isimli beş ciltlik, Türk Solu ve Bölücü Sol (Kürt) hareketlerin Cumhuriyetten günümüze gelişimini anlatan başka büyük çalışma ile yakın çağ siyasi tarihimize ışık tutacak "27 Mayıstan 28 Şubata Darbeler, Muhtıralar, Cuntalar" isimli çalışmalarını da yürütmektedir. "Ülkücü Kimlik, Gelenek ve Gelecek" adlı teorik bir çalışmayı da önümüzdeki dönemde yayınlamayı planlayan Öznur, fikir ve mücadele hayatı boyunca Türkiyenin dört bir yanında yüzlerce konferans verdi. Öznur, evli ve bir çocuk babasıdır.

ESERLERİ
Ülkücü Hareket, Alternatif Yayınları, Ankara 1999, 6 cilt Hakkı öznur cevir Kaydet biyografi402
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
2006-2013 Geyik Merkezi Hakkı öznur ile ilgili tüm yazılar üyelerimiz tarafından eklenmiştir. Hakkı öznur yazısın tüm hakları geyikmerkezi.com a aittir.
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi