Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Güz Yangını Dizisi

tatlı bir ilkbahar sabahına uyanmakta olan dila hanım’ın çiftlik evi bütün heybetiyle koca çiftliğin ortasında yıllara meydan okurcasına durmaktadır. nice sırlara, acılara, mutlu mutsuz yaşamlara şahitlik etmiş evin önündeki siyah jeep evin hanımını beklemektedir. dila hanım askerdeki küçük oğlu kerem’ı ziyarete gidecektir. ziyarette mercan kanlıca’nın kızı ceylan’da kendisine eşlik edecektir. zira kerem ceylan birbirlerine tutku ile aşıktırlar aralarında sözlüdürler ancak aşktan ceylan’ın ailesinin haberi yoktur. dila hanım oğlunun sürpriz’den mutlu olacağını düşündüğünden bir bahaneyle mercan kanlıca’dan izin koparmıştır.
dila hanım gençliğini yıllarını geçirdiği çiftlikte yaşamaktadır. kocasını kaybettikten sonra oğulları oflaz, sefa, kerem tek kız evladı tekne kazıntısı pınar’ı tek başına yetiştirmiştir. dila hanım tek başına çocuklarını yetiştirip koca çiftliği fabrikaları idare etmek için var gücüyle didinirken çiftliğin kahyası abbas efendi ailesi ona destek olmuşlardır. abbas efendi çiftliğin girişindeki küçük evde kızları naz seda ile yaşamaktadır. evin çatı katındaki küçük odada dila hanım dışında kimseyle görüşmeyen konuşmayan yaşlarındaki safiye hanım yaşamaktadır.
dila hanım büyük oğlu oflaz ile başı derttedir. oflaz annesinin bütün sevgisine ihtimamına karşı problemli bir gençtir. kötü alışkanlıkları arkadaşları olan bir çocuktur. kendisinin yeterince sevilmeğini kıymet görmediğini fikri onda saplantı halindedir.
ortanca oğlu sefa ise evlidir. sessiz sorumsuz evlattır işten güçten başını kaldırmayan, içine kapanık bir gençtir.
dila hanım bütün çocuklarını çok sevse kerem’ın yeri başkadır. kerem onu hiç üzmemiş annesini mutlu etmek için çırpınıp durmuştur. üniversiteyi bitirmiş, şimdi askerliğini yapmaktadır. dila hanım’ın bütün umudu ondadır.
pınar, dila hanım’ın küçük tek kız evladıdır. güzel bir kız olan pınar yazık abisi oflaz gibi ailenin problemli kızıdır. istanbul’da oturmakta özgür yaşamdan yana olan bir kızdır.
kerem annesinin gelebileceğini tahmin etse ceylan’ı karşısında görünce sevinçten deliye dönmüştür. kerem’e yaptıkları asker ziyaretinden döndükten sonra tek düze hayatlarına devam ederler.
naz, çocukluğundan beri kerem’a bir hayranlık sevgi duymaktadır. hayranlık ileriki yaşlarda naz’ın içinde yaşattığı kendisine bile itiraf edemediği bir sevdaya dönüşmüştür. kerem dila hanım’ın üniversite okumuş bir bey oğludur, oysa kendisi emektar kahya kızıdır.
mercan kanlıca’nın büyük kızı dicle yani ceylan’ın ablası evin büyük kızı olduğundan anneleri olmadığından dolayı evin hakimiyetini elinde tutmaktadır. kardeşlerinin özellikle ceylan’ın üstüne titremekte ama onlara karşı despot bir tutum sergilemektedir. ceylan’ın dila hanımlara son günlerde sıkça gitmesinin altında bir şeyler aramaya başlamıştır. ceylan ise ablasına naz ile iyi anlaştıklarını ona gittiğini söylemektedir. ceylan’ın başına bir açmasından korkmaktadır. yazık haklı çıkacaktır.
dila hanım, nazı yanına alarak istanbul’a pınar’yi görmeye gitmiştir. dila hanım nerden bilebilirdi ani gidişinin ailesini akla gelmedik acılara, mutsuzluklara içinden çıkılmayacak felaketlere götüreceğini.
annesinin istanbul’a gideceği haberini sevinçle karşılar oflaz hatta annesinin gitmesi pınar’yi teftiş etmesi içinde teşvik eder. ‘öyle kız kardeş’in alemdedir oralarda? oysa oflaz’ın umurunda değildir pınar. annesi gidince serseri arkadaşlarını çağırıp çiftlikte mangal partisi verebilecektir. bol alkollü, uyuşturuculu bir parti olacaktır bu. abbas efendi küçük kızı seda’yle kasabaya indiğinden evin çatı katındaki yaşayan ölü safiye’den başka kimsecikler yoktur.
ceylan, dila hanım için örüp bitirdiği şalı özenle katlayıp torbaya koyar dila hanımların çiftlik evine koşarak giderken, kendi hayatını mahfetmeye kötü kaderine koştuğundan habersizdir.
ceylan elinde şal torbası ile evin kapısına geldiğinde oflaz kendi gibi serseri ruhlu arkadaşları partinin sonuna gelmiş, aldıkları aşırı alkol uyuşturucun tesiri ile kendiklerinden geçmişlerdir. nasıl olduğunu anlayamadan ceylan kendini onların ortasında bulur. ceylan’ın tüm çırpınmaları direnişleri fayda vermez. bir anda kerem’le kurmaya karar verdikleri tertemiz dünyaları yıkılır.
kanlıca ailesi yaşadıkları şokun arkasından, olayın hemen ertesi günü oflaz hariç hepsini öldürüler. oflaz’nın infazını sona bırakmışlardır, törensel cinayet onunki olacaktır. ancak infaz tam yapılacakken dila mercan aralarında gizli bir görüşme yaparlar. görüşme sonrası mercan kanlıca infazdan vazgeçildiğini ceylan’ın oflaz ile kısa zamanda evleneceklerini açıklar.
bundan sonraki olaylar aynı aile içine sıkışmış bir sürü duygu, ihanet, bağlılık, hasret, korku, nefret aşk imkansızda olsa, inadına ölümüne aşkla beraber iki ailenin çekişme anlaşmazlıklarla olduğu kadar beraberliklere aşklara gebe olarak sürecektir. ceylan kerem aynı çatı altında ellerini uzatsalar birbirlerini tutacak kadar yakınken bir kadar uzak yaşacaklardır.
Anahtar Kelimeler: Güz Yangını dizisini izle,Güz Yangını hakkında , Güz Yangını eski bölümlerini izle diziler217
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Taglar :

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi