Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Dicle Dizisi

yörenin güçlü ağası seyit hekimhan, gördüğü bir düş üzerine dördüncü kez evlenmeye karar verir; fakat gelin olarak seçtiği kız, kahyası halizat'ın kardeşi mustafa'nın sevgilisi zal'dır.düğün günü zal mustafa kaçarlar. seyit hekimhan bunun üzerine kahyası halilzat'ın kardeşi mustafa zal'ı öldürmesini ister eğer halilzat emrini yerine getirmezse seyit hekimhan gün sonra halilzat'ın sevgilisi dicleyi çiftliğin ortasında infaz edecektir.çaresiz halilzat kardeşi mustafa zal'ın peşine düşer.bu sırada seyit hekimhan'ın istanbul'da yaşaya üvey kardeşi ferhat çiftliğe gelir bir süre sonra ferhat dicle'ye aşık olur.


seyit hekimhan sayit hekimhan yörenin güçlü ağasıdır.babası hanbey hekimhan sene önce felç geçirince çiftliğin işlerin başına geçmiştir.uçsuz bucaksız araziler üzerinde tarım yapar.üç kez evlenmiştir.fakat hiç çocuğu olmamıştır.tüm tebası kısır olduğunu bilmektedir ama hiçbir şekilde dillendirilmez.seyit hekimhan bir gece rüyasında bir düş görür.düşünde yeni bir bir oğul müjdelenmektedir.
zal yaşındadır.seyit hekimhan'ın arazisi içinde bulunan bir dağ köyünde yaşamaktadır.seyit hekimhan onu kendisine olarak seçmiştir.oysa zal yüzünü bir kez gördüğü adamla evlenmek istememektedir fakat kimsenin seyit hekimhan'a hayır deme hakkı yoktur.fakat zal mustafa adında bir genci sevmektedir düğünden birkaç gün önce mustafa'yla birlikte istanbul'a kaçarlar.
mustafa halilzat'ın erkek kardeşi yaşında.seyit hekimhan'ın evlenmek üzere olduğu zal'a aşıktır düğünden birkaç gün önce zal'la birlikte istanbul'a kaçarlar.zal mustafa istanbul'da yeni bir hayata kavuşacaklarını düşünürlerken ikisini öldürmek üzere mustafa'nın abisi halilzat'ın peşlerinden istanbul'a geldiğini bilmezler.
halilzat seyit hekimhan'ın çiftliğinin kahyası yaşında .dicle adında bir nişanlısı var bir hafta sonra evlenecekler.erkek kardeşi mustafa seyit hekimhan'la evlenmek üzere olan zal ile kaçınca.seyit hekimhan tarafından kardeşi mustafa zal'ı öldürmekle görevlendirilir. halilzat gün içersinde kardeşi mustafa zal'ı öldürmediği taktirde seyit hekimhan nişanlısı dicle'yi çiftliğin ortasında infaz edeceğini söyler.halilzat sevdiği kadını kurtarmakla kardeşini öldürmek arasında kalmıştır.
dicle halilzat'ın nişanlısı.çok güzel bir genç kız yaşında.zal ile mustafa'nın kaçması üzerine seyit hekimhan tarafından çiftliğe hapis edilir.30 gün içersinde halilzat kardeşi mustafa zal'ı bulup öldürmezse seyit hekimhan tarafından infaz edilecektir.
ferhat hekimhan seyit hekimha'nın istanbul'da avukatlık yapan kardeşi.düğün için çiftliğe gelmiştir gelişen olayları görünce abisiyle çatışmaya girer.masum bir kızın gün içersinde öldürülmesine karşıdır duruma mani olmak ister fakat seyit hekimhan kararını çoktan vermiştir.
Anahtar Kelimeler: Dicle dizisini izle,Dicle hakkında , Dicle eski bölümlerini izle diziler1142
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:


Taglar :

Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi