Geyik Merkezi Geyik Merkezi Video Mail forum


Aşkın Büyüsü


paris 1832, dudaklarda yalnızca iki kelime dolaşıyordu. romantizm devrim ...

3 haziran’da öğrencilerin ayaklanmaları ile artan gerilim, sokakların kan ile kızıla boyanmasına sebep olur.

aynı gün barones dudevant george sand ismi ile yazdığı edebi eserler için paris’e gelmiştir. alfred musset ise henüz yaşında sivri dilli oldukça yetenekli bir grup serseri şairin iyisidir. gençler hayatlarını yaşadıkları kaos içinde kaybetmiş, umutsuz, idealleri beklentileri olmayan insanlardır. alfred babasının kolera olduğunu öğrenir fakat eve döndüğünde babasını sağ görebilmek için çok geç kalmıştır. arkadaşlarının yanına içinde çok büyük bir suçluluk duygusu ile geri dönmüş bir daha asla hiç kimseyi sevemeyeceğine kanaat getirmiştir.

zaman geçmekte alfred muhteşem eserler ortaya koymaktadır. george sand ise frijitliği işlediği kitabı lelia’yı henüz bitirmiştir. yayıncısı ona kitaptan erotik bölümleri toplum içinde okumasını önerir. fakat okumalar tam bir felakettir... ona destek olan yardım elini uzatan tek kişi ise alfred musset’tir.

iki yazar onları birbirlerine bağlayan edebiyatı fırsat bilerek görüşmeye devam ederler. aslında aralarındaki aşk gün geçtikçe daha tutkulu bir hal alır... fakat alfred’in annesi madam musset oğlunun evli bir kadınla olan ilişkisini onaylamamaktadır.

george sand ise hayatını her olursa olsun kadını toplumda hak ettiği yere getirmeye adamıştır. musset ise ölümle bile flört etmek için yaratılmıştır. bir ortak yönleri vardır edebiyat...fakat yaşadıkları aşk onları öyle bir duruma getirir ki, artık onlarda istediklerini yazdıklarının kendi hayatlarımı yoksa hayal güçleri olduğunu anlayamamaktadırlar.

filmin kostüm tasarımlarını ünlü modacı christian lacroix üstlenmiş. yönetmen diane kurys’in teklifini kabul etmesindeki tek amacın 19uncu yüzyılın silinen imajlarının nasıl 20inci yüzyılda bambaşka bir şekilde sand’ın kişiliğinde tekrar doğuşunu sanatı ile anlatabilme fırsatı olduğunu söyleyen lacroix, ayrıca ömrü boyunca tip bir filmde hollywood için kostüm dizayn etmeyi istediğini belirtiyor. sinema601
Yorum Ekle

(Lütfen Cevaplayın)
Yorumunuz:Ekle : Ekle Face book Ekle Google Ekle Digg Ekle Reddit Ekle Furl Ekle Del.icio.us Ekle Jeqq Ekle Spurl

Forum Linki:
Html Linki:
Direkt Link:
Mause ile tıklayın ve Ctrl + C ile kopyalayın
Geyik Merkezi Geyik Forum Geyik Manken Resmi